آیا عیسی ادعای خدایی کرد؟

عیسی  مسیح در میان رهبران مذاهب و مکاتب جهان که در سراسر تاریخ پیروان بسیاری یافته‌اند، مسیح از این جهت منحصر به ‌فرد است که تنها او در جسم انسانی، ادعای خدایی کرد. در طول تاریخ افرادی نظیر او دیده شده اند که چنین ادعای مشابهی نموده‌اند، این کل مطلب نیست. بودا ادعای خدایی نکرد؛ حضرت موسی هرگز نگفت که او خدا است؛…زرتشت ادعا نکرد که اهورا مزدا است. اما عیسی گفت: هر که مرا را دیده پدر را دیده است (یوحنا۱۴:‏۹).

 ادعاهای مسیح بسیار و گوناگون هستند. او فرمود: که قبل از ابراهیم می‌زیسته (یوحنا۸:‏۵۸) و: با خدا برابر است (یوحنا۵:‏‏۱۷ و۱۸). عیسی ادعا کرد که قدرت آمرزیدن گناهان را دارد (مرقس۲:‏۵ -۷)؛ این گفته مطابق تعلیم کتاب‌مقدس کاری است که تنها خدا میتواند انجام دهد (اشعیا۴۳:‏۲۵). عهدجدید عیسی را برابر با آفرینندۀ جهان می‌داند (یوحنا۱:‏۳)، و او را برابر با  کسی می‌داند که عالم هستی را نگاه می‌دارد (کولسیان۱:‏۱۷). پولس رسول میگوید که خدا در جسم ظاهر شد (اول تیموتائوس ۳:‏۱۶) و یوحنا شاگرد نزدیک او می‌گوید: کلمه، خدا بود (یوحنا۱:‏۱). جمع‌بندی گواهی‌های شخص عیسی و نویسندگان عهدجدید آن است که او بیش از یک انسان و یک نجار بوده است؛ او خدا بود. نه تنها دوستان و نزدیکان او مشاهده کردند که او ادعای خدایی می‌کند، بلکه دشمنان او نیز شاهد این امر بودند. حتی در بین مقامات یهودی هیچ‌گونه تردیدی وجود نداشت.

  وقتی که عیسی از آنها پرسید که چرا می‌خواهند سنگسارش کنند، جواب دادند: به سبب عمل نیک تو را سنگسار نمی‌کنیم بلکه به سبب کفر، زیرا تو انسان هستی و خود را خدا می‌دانی (یوحنا۱۰:‏۳۳).

این واقعیت، عیسی را از سایر شخصیتهای مذهبی جدا میسازد، اعمال او دلیلی محکمتر هستند بر خدا بودن عیسی

عیسی برای شما کیست و برایتان چه جایگاهی دارد؟

در پایان تقاضا دارم نظرات خود برای من پست کنید

کشیش الناتان باغستانی

www.simamasih.com

 

One Response to آیا عیسی ادعای خدایی کرد؟

  1. مغدی می‌گوید:

    عیسی مسیح خود خدای زنده است که با رفتن روی صلیب به وسیله خون پاکش گناههای ما را بخشید. جلال بر نام مقدسش که همه حرفهاو کارهایش خداوندیش را اثبات می کند. یک کلمه می توانم بگوییم مسیح عشق است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: